Ana Sayfa | EAS Akü
EAS Akü TR
Eas

İNSAN KAYNAKLARI

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Çalışan Profili

İnci GS Yuasa olarak çalışanlarımıza uzun ömürlü, gelişime ve değişime açık, güvenli ve aile yaşamı sıcaklığında bir çalışma hayatı sunuyoruz. Genç, dinamik ve her gün büyüyen organizasyonumuz ve enerjimize enerji katan çalışanlarımız ile birlikte "Müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çevremiz için en güvenilen enerji depolama şirketi olma" vizyonumuza doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

İşe Alım Süreci

Başarılı finansal ve operasyonel performansımızı sürdürürken, yeni yatırımlarımız ve büyüyen organizasyonumuzla istihdam olanaklarımızı arttırarak topluma fayda sağlamaya devam ediyoruz.

İnci GS Yuasa’da, açık pozisyonlarımıza en doğru adayın işe alınarak yerleştirilmesi için iç kaynaklar başta olmak üzere pek çok iç ve dış kaynaktan (iş arama siteleri, danışmanlık firmaları, sosyal medya, şirket içi staj programları, Meslek Edindirme Kursları, Üniversitelerin İncileri, Genç İnciler programlarından vb.) yararlanıyoruz.

İşe alım sürecimizde adaylarımızın bir yandan şirket performansına maksimum katkı sağlayacağı en doğru pozisyonda görev alırken diğer yandan da kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunabilmeleri için en doğru adayı seçmek ve yerleştirmek üzere çalışıyor, yapılandırılmış yetkinlik bazlı mülakat tekniği ile birlikte yabancı dil bilgisini ölçme araçlarından, kişilik testleri ile genel yetenek testlerinden faydalanıyoruz.

İnci GS Yuasa A.Ş. ile ilgili açık olan pozisyonlara www.kariyer.netadresinden ulaşabilirsiniz.

Eğitim Süreci

İnci GS Yuasa yaşam boyu öğrenmeye önemli bir anlam atfediyor ve insan kaynağına sürekli olarak yatırım yapıyoruz. Çalışanlarımızın bilgi ve becerilerini tanımalarına yardım ediyor, gelişim ihtiyaçlarını çalışanların yöneticileriyle birlikte gerçekleştirdikleri performans değerlendirme görüşmelerinde belirliyoruz. Gerek teknik gerekse kişisel gelişim eğitim programları ile gelişmeye açık noktalarının iyileştirilmesi için çalışanlarımızı destekliyoruz.

Gelişim planlarımızı hazırlarken, sınıf içi eğitimlerin yanı sıra, e-öğrenme portalı, 6 Sigma proje grupları, zirve, fuar, konferans katılımı, koçluk görüşmeleri, şirket bünyesinde kurulmuş kütüphane ve her ay intranet üzerinden paylaşılan kitap özetleri gibi farklı gelişim araçlarını da eğitim/gelişim sürecine entegre ediyoruz.

Performans Yönetimi

İnci GS Yuasa'da kariyer fırsatları organizasyonel ihtiyaçlarımız ile çalışan beklentilerinin kesiştiği noktada buluşuyor.

Çalışanlarımız hedef ve yetkinliklerini yöneticileri ile birlikte gözden geçirme olanağı buldukları performans değerlendirmeleri sonucunda şirket ve departman hedeflerimizi göz önünde bulundurarak kişisel hedeflerini belirliyor, belirlenen bu hedefler sonrasında kariyer gelişim planlarını, yöneticileriyle koordinasyonlu olarak tanımlıyor ve yönetiyor.

İnci GS Yuasa olarak şirket hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde iç kaynaklarımızdan yararlanmaya ve yöneticilerimizi kendi içimizden yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Bu kapsamda, tasarımını gerçekleştirdiğimiz "Liderlik Akademisi" programımızda çalışanlarımız için çok çeşitli eğitim ve gelişim araçlarını kullanırken bir yandan çalışanlarımızın sosyal yetkinlikleri ile bireysel performanslarını diğer bir yandan ise bireysel performansın uzantısı olarak şirket performansını arttırmayı amaçlıyoruz.

Motivasyon

Bizi biz yapan değerlerimizi belirlemek üzere katılımcı bir kültürle Şirket Kültürü Rehberi’mizi hazırladık. Şirket kültürümüzde “Pozitif Yaklaşım” en önemli değerlerimizden bir tanesidir. İşimizi keyifli hale getirmek, tutkuyla çalışmak, işimize ve birbirimize bağlanmak, güçlü yönlerimizin daha fazla farkına varmak ve güçlü yönlerimize odaklanmak, işimizde yapıcı olmak ve zorluklardan güçlenerek çıkmak için pozitif yaklaşım anlayışını benimser ve uygularız.

Şirketimizde, 2009 yılından bu yana kullanılmakta olan ve kurum kültürümüzün bir parçası haline gelen öneri sistemiyle çalışanlarımızın önerileri özenle değerlendiriyor ve uygulanabilir önerileri süreçlerimizi iyileştirmek için hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımız, aylık veya yıllık olarak yapılan aktiviteler ve projelerden, bireysel veya takım halinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerden öneri sistemimiz kapsamında puan kazanıyor ve kendi seçtikleri hediyeler ile ödüllendiriliyor.

Şirketimiz bünyesinde kurduğumuz "İŞ’te Eğlence Kulübü" aracılığıyla, çalışanlarımızın ortak ilgili alanlarına yönelik etkinlik, atölye, sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriyor, kurumsal sosyal sorumluluk amaçlı organizasyonlarımızla bir yandan iş yerindeki dostlukları pekiştirirken diğer yandan çevremize değer katmayı amaçlıyoruz.

Çalışanlarımızın görev aldığı veya iş süreçlerine dahil olduğu bölümlere, şirkete ve İnci Holding’e yönelik olarak geliştirdikleri değer katan çalışmalarını çeşitli biçimlerde tanıma ve takdir sürecimize konu ediyoruz. Belli hizmet süresini doldurmaları halinde, doğum günleri ile evlilik yıl dönümleri gibi özel günlerinde çeşitli ödüllerimizle yanlarında oluyoruz.